Event firmowy to określenie imprezy odbywającej się w ramach danego przedsiębiorstwa, głównie o charakterze integracyjnym. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych imprez integracyjnych i bankietów dla pracowników. Eventy to bowiem najczęściej dość oryginalne formy rozrywki czy rekreacji, które dostarczają pracownikom niezapomnianych wrażeń, budują zaufanie i zacieśniają więzi w zespole, co z kolei przekłada się na bardziej efektywną pracę w firmie. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chętnie organizują eventy firmowe, samodzielnie lub częściej powierzając to zadanie profesjonalnym agencjom eventowym i organizatorom imprez dla firm.

Eventy mogą być dodatkiem i ciekawym urozmaiceniem szkoleń lub formą nagrody dla pracowników, np.jednodniową wycieczką. Obecnie ogromną popularnością wśród organizatorów tego typu form integracji są sporty ekstremalne. Zastrzyk adrenaliny wyzwala energię i daje ogromną satysfakcję, a wspólnie przeżyta przygoda łączy zespół pracowników bardziej niż zwykła impreza. Dużym zainteresowaniem cieszą się sporty wysokościowe, takie jak wspinaczka, mosty i parki linowe oraz tyrolka. Loty paralotnią czy skoki na bungee to również modne atrakcje. Ponadto duże grono wielbicieli mają tez spływy kajakowe.

Oczywiści każda tego typu impreza powinna być dopasowana ściśle do preferencji pracowników, w związku z czym na etapie planowania potrzebny jest szczegółowy wywiad. Dlatego też za tego typu eventy najczęściej odpowiedzialne są profesjonalne agencje mające wieloletnie doświadczenie w organizacji podobnych atrakcji dla firm.

- autor artykułu

Related Posts